Πρεζεράκος: «Δεν έλαβα εγώ τη μελέτη Τσιόδρα - Λύτρα»
"Φωτιά" στο πολιτικό σκηνικό βάζουν οι δηλώσεις του Γ.Γ. Δημόσιας Υγείας, Παναγιώτη Πρεζεράκου, στο iEidiseis.
![Πρεζεράκος: «Δεν έλαβα εγώ τη μελέτη Τσιόδρα - Λύτρα»](/images/articles/prezerakos_copy.jpg)
![NEWSROOM](/images/authors/2020_newsroom.png)
NEWSROOM
Δεν πρόλαβαν να περάσουν λίγα λεπτά μετά την "αποκάλυψη" του MEGA, πως δηλαδή "παραλήπτης" της μελέτης Τσιόδρα ήταν ο Παναγιώτης Πρεζεράκος και ο ίδιος ο Γ.Γ. Δημόσιας Υγείας δήλωσε πριν λίγο στο ieidiseis.gr: «Δεν έλαβα εγώ τη μελέτη Τσιόδρα - Λύτρα. Έχω άγνοια για το θέμα»
Όπως αναφέρθηκε στο ρεπορτάζ στο Δελτίο του MEGA: «Ο γενικός γραμματέας Δημόσιας Υγείας Π. Πρεζεράκος ήταν ο παραλήπτης της έρευνας που έκαναν ο καθηγητής Σωτήρης Τσιόδρας και ο αναπληρωτής καθηγητής Θεόδωρος Λύτρας για τη κατάσταση στα νοσοκομεία της χώρας».
Βρήκαν τον "παραλήπτη" - Σε ποιον "φορτώνουν" την παραλαβή της μελέτης Τσιόδρα